Gazdagodj meg, ha nem is gyorsan, de nagyon! Keress elegendő PÉNZT! Kedvezményes HITEL a Saját életedhez! VAGYONÉPÍTÉS!
Gazdagodj meg, ha nem is gyorsan, de nagyon! Keress elegendő PÉNZT! Kedvezményes HITEL a Saját életedhez! VAGYONÉPÍTÉS!
Alapinformációk
Tartalom
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Mikor akarsz Kilépni a MÓKUSKERÉKBŐL?
 
Már csak egy ugrás!

 
Van más, esetleg hatékonyabb megoldás a jelenleginél?
 
Hogyan szeretnél boldogulni?Kérdések hozzád
 
Eljött az idő! Meddig vársz? Csináld MOST
 
Ez valószínüleg a TE NAPOD!
2024. Május
HKSCPSV
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
<<   >>
 
Ennyien Már kíváncsiskodtak!
Indulás: 2004-09-14
 
Nézzük meg, mekkora esélyed van a sikerre!
 
Önkiszolgáló Étlap!

 
Furcsa Okosságok!
 
Feliratkozás!

E-mail:

 
Segítünk, ha szőlsz! Akár jó idő van, akár zordabb!
 
Szabadnak Születtünk

Szabadnak Születtünk!

Mindannyian, kivétel nélkül belső életet élünk. Az életünk olyan, mint a belsőnk, és mindaz, amit tapasztalunk a világból, az pontosan olyan, mint a mi belsőnk. Az életünket úgy is tekinthetjük, mint a Szabadságunkhoz vezető utat. Szabadnak születünk, és azért születnek gyermekeink, amikor már feledésbe merül a Szabadságunk, hogy tanuljunk tőlük Szabadnak lenni. Aztán a szocializáció folyamán, amikor a megszületett Szabad egyéniség, individum társas lénnyé válik és ebben a társas lényben válik igazán emberré, korlátokat interializálunk (belsővé teszünk). Milyen korlátokat? Részben tapasztalati korlátok, hogy amikor hozzá teszem a kezemet a forró kályha ajtajához, többet nem teszem oda, és szüleink, nevelőink, emberi környezetünk elmondja, hogy mit szabad és mit nem szabad, mi a jó és mi a rossz. A felnőtt kor küszöbén, amikor kamaszodunk, és belépünk a felnőtt létbe, akkor egyszer csak arra ébredünk, hogy teli vagyunk korlátokkal. Ekkor elindulunk a Szabadságunkhoz vezető úton, ami nem azt jelenti, hogy a korlátokat elhajítjuk, hanem azt, hogy ezeket a korlátokat mérlegre tesszük. Ezek a korlátok szükségesek, de még inkább szükséges az, hogy valóban Szabadok legyünk, hogy a korlátok mérlegre tétele során rádöbbenjünk arra, hogy melyek a valósak és melyek a hazugságok. Ha csendünkben végig gondoljuk ezeket a normákat (mert ezek a korlátok nem mások, mint a közösség norma rendszere), megrendülve tapasztaljuk, hogy ezeknek nagy hányada, ami számomra önmagától értetődőnek tűnik, léthazugság. A léthazugsághoz idomult arcunk az, amelyet valamely ajándék tükörben megpillantva megrendülünk és elkezdjük ezeket a korlátokat mérlegre tenni és elhagyni. Ezekről a korlátokról kiderül, hogy semmi valóságtartalmuk nincs, hazugságok, a nincs álruhái és kínkeservet és szenvedést okoztak nekünk. És el kell hagyni őket, veszteségeink lesznek, és minden veszteség fájdalommal jár. De mi soha nem veszíthetünk semmit, ami valós, mi csak az illúzióinkat veszíthetjük. Amikor először hallottam azt, hogy a “Fogyasztói csoport szervezés” a Pepsi érzés, hisz aki még nem hallotta ezt, elmondom: Partner, Egészség, Pénz, Szabadság és Idő. Most a Szabadságról lesz szó.

A Szabadság

Mondhatnám azt is, hogy a Rendszer kézzel fogható és megehető termékein túl ezek is termékei a hálózati munkánknak, a partner az egészség, a pénz, a szabadság és az idő.

Most erről a termékről szeretnék beszélni, a Szabadságról, amit a nagy francia forradalom idején jogászokból és filozófusokból álló agytröszt úgy fogalmazott meg, hogy az emberi Szabadság abban áll, hogy az embernek mindent szabad. Szabadságának egyetlen korlátja van, a másik ember Szabadsága.

A hálózatépítési munka és annak a pénzzel kifejezhető eredménye valóban Szabaddá teszi az embert. Nem csak úgy, hogy sokkal több ideje van, nem csak azért, mert a pénz – akár milyen furcsán hangzik – Szabaddá tesz, sokkal több lehetőségem van, ha több a pénzem (persze rabbá is teheti az embert), nem csak ebben az értelemben, hanem sokkal mélyebb értelemben. Most próbáljunk egy kicsit a nagyon izgalmas, színes felszínből lemenni a létezésnek a közepébe, és onnan megvizsgálni a Szabadságot, hogy mivel ajándékoz meg minket a hálózatépítés, és miért hangzik olyan merésznek, hogy a hálózatépítés a Szabadság iskolája.

Nagyon nagy örömöm, hogy hálózatépítő lehetek. Amikor készültem erre az előadásra, ahogy visszapillantottam hálózatépítői pályafutásomra, arra kellett rádöbbennem, hogy az egész a Szabadság jegyében fogant. Engem nem rábeszéltek a hálózatra, engem ráhallgattak. Egyik tanítványommal kerestem fel Telkes Józsefet, a második könyvem kapcsán, és megkérdezte a tanítványomtól (azt hallottam, hogy pszichiáter, azt is hallottam, hogy fejvadász), hogy mit kezdene, ha havi másfélmillió forintot keresne? (Miért nem engem kérdezett meg, és miért a tanítványomat?) Annyira meglepte a tanítványomat ez a kérdés, hogy nem is tudott rá válaszolni. Kiderült, hogy ez az MLM, mindenkit ennek hallatán a hideg ráz, engem is. Tele voltam előítéletekkel és tudjuk, hogy előítéleteink csak az iránt van, amit nem ismerünk. Ha már ismerjük, akkor már megszületik az ítélet, akár elmarasztaló, akár igenlő.

Gondolkodtam azon, hogy hálózatépítéssel tényleg ennyit lehet keresni? De hát én nem vagyok rá alkalmas! Nem nekem való, nem vagyok eladó típus. Meg különben is, ha engem kirúgnak az ajtón, biztos, hogy nem mászom be az ablakon!

A Jóska türelmesen hallgatta ezt, de nem szólt semmit, csak azt kérdezte tőlem, hogy van-e célom? Nekem??? Célom??? SEMMI! Legalább is úgy tűnt számomra, hogy olyan célom nincs, amit bármilyen munkával el lehetne érni! A Jóskának a szeme sem rebbent. Aztán találkoztunk még többször, egy árva szó nem esett az MLM-ről. Azt megelőzően én másfél évig gondolkodtam azon, hogy mihez is kezdjek, hogy meg is éljünk? Egyetlen perspektíva az volt, hogy elmegyek könyvtárigazgatónak, de hát nem keresik a könyvtárigazgatókat. Nem tudom mennyit kereshetnek, talán 120-140 ezret, fogalmam sincs. Azt tudtam, hogy az nem elég a megélhetésünkhöz és különben is, amit kézhez kap az ember, az sokkal kevesebb, mint ez az összeg és arról sem beszélve, hogy ez minimum 8-10 óra munkát ajánl naponta.

Jóskától kaptam kazettát, hallgattam naponta, és úgy látszik, nem hamarkodtam el a dolgot, mert fél év múlva esett le a tantusz, hogy ez az, amit én keresek, ez az, ami mellett csinálhatom azt, amit eddig csináltam, és ez az, amivel tisztességes módon meg lehet keresni a megélhetéshez szükséges összeget.

Igen ám! De rettenetesen idegen volt. Még most is zavar az a szó, hogy ÜZLET. Ahogy a kazetták és Telkessel folytatott beszélgetés kapcsán kezdett feltárulni előttem a hálózat lényege és a hálózat szíve, akkor nagyon boldog voltam, hogy megismerhettem.

Most dolgozom egy könyvön, a Szív érintése, és megálltam, megrekedtem! Amikor megismerkedtem a hálózattal, azóta tudom, hogy azért nem tudtam tovább írni, mert nem ismertem valami nagyon fontos dolgot. Mi a hálózat szíve és lényeg? A Szabadság!

A Szabadság, amelyhez nem szoktunk hozzá, leszoktunk róla a szocializáció során, a gyermeki Szabadságból egy felnőtt rabságba csöppentünk és az életünknek minden lépése nem az elvesztett, hanem egy új Szabadság felé tett lépés. Mit jelent Szabadnak lenni? Azt, hogy az ember tényleg azt csinál, amit akar, ahogy dönt. Mit jelent Szabadnak lenni? Azt, hogy nincs az embernek kötelessége! Az embernek, mint önmagában valónak a Szabadságát vizsgáljunk. Ebből eredően az ember nem számon kérhető, nem sürgethető, nem noszogatható. Visszatarthatatlan, azt tesz, amit akar!

A Szabad létezők közti viszony nem lehet más, mint a segítség, illetve a szolgálat. Képzeljétek el, ez a hálózat! Itt mindenki Szabad! Önálló termékforgalmazó! Ő azt csinál, amit akar! Nem kötelezhető semmire, mert nincs semmiféle kötelessége, nem számon kérhető, nem sürgethető, ha akar menni, nem megállítható, tökéletesen Szabad!

A hálózatban a viszonyrendszer csak egyféle: a szolgálat. Mindannyian tudjuk, hogy életünk egyik legnagyobb megkeserítője nem az ellenségeskedés, hanem az a fajta segíteni akarás, amelyet nem igénylünk. Agyon nyomnak minket mások vélt szeretetükkel. (Átvezetik a vakot a túloldalra, aki nem is akart átmenni.) Így vagyunk sokszor, és megkeseríti életünket a jó szándék, s a jó szándékból fakadó segítség. Erről szó sem lehet a hálózatépítésben! Itt segítséget csak az kap, aki kér és aki igényli. Lehet, hogy még nem mer szavakkal kérni, de a léte és a munkája jelzi, hogy segítséget igényel. Itt csak felajánljuk a segítséget.

Arra gondoltam, vizsgáljuk meg, hogy a tevékenységünk során hol van a mi Szabadságunk, hogy nyilvánul meg, és ha merünk erre a Szabadságra hagyatkozni, mit jelent a mi belső életünkben, ami egyben nagy meglepetés lesz, hogy a külső életünkre is mennyire hatással van.

A cél

Itt mindenki nyilvánvaló szabadon dönt, segítséget viszont adhatunk neki ahhoz, hogy megtalálja mi a cél.

A megközelítés

Egy direktori tréningen a mellettem ülő direktor, miután egy eléggé görcsös hozzászólást hallottunk, fülembe súgta, hogy én úgy érzem, hogy Ő üzletet épít és nem hálózatot! Hadd mondjam el én, hálózatot építeni a legnagyobb üzlet! Mit jelent ez? Hallottam valakit, hogy “beléptettem” valakit. NEM! Beléptetni nem lehet senkit! Valaki belép. Hogy jut el ahhoz a döntéshez, hogy rákapcsolódik a hálózatra? Úgy, hogy a Szabadsága érintetlen marad! A hálózat az általunk ismert világtörténelemnek az első organikus struktúrájú közössége. Mit jelent ez? Megfelel az ember belső természetének, a Szabadságának. Ha én nem veszem figyelembe a másik Szabadságát, a hálózat legbelsőbb törvényének mondok ellent. Lehet, hogy egy gyors felfutású üzletet tudok építeni, de gyorsan össze fog omlani! Ezt borítékolhatom!

Nagy örömmel hallottam egy mondatot Telkes J-től: “A bemutatót nem lehet elég későn kezdeni!” Mikor következik be a bemutató? Amikor már könyörög a másik, hogy mutassuk be neki a lehetőséget. És ez mikor következik be? Ha az ő Szabadságát tisztelve közelítem meg a másikat. Mit jelent a másik Szabadságát tisztelni, és ez a mi belső hozzáállásunktól függ? Azt, hogy nem azt akarom, hogy lépjenek be, hanem arra figyelek, hogy segítsek a másikon. Valamelyik MLM-könyvben olvastam: “Nagyon sok ember vár arra, hogy abból a nehéz helyzetből, amiben van, az általunk felkínált lehetőség révén kerüljön ki.” Magyarán: sok ember vár arra, hogy segítséget kapjon tőlem. Hogy lehet egy nagyon stabil hálózatot felépíteni, ha én nem azt akarom, hogy “lépjenek be hozzám”, hanem segíteni akarok a többin ? Mikor marad meg a másik Szabadsága? Ha beszélhet. (“Csüngjek ajkán szótlanul”)

A parttalan beszédet mivel tudom irányítani úgy, hogy a másik Szabadsága megmaradjon? Kérdésekkel!

Amikor megtalálom azt a pontot, amikor én segíthetek azzal a lehetőséggel, amelynek én a birtokában vagyok, ami rajtam is segített, akkor ajánlhatom fel azt a lehetőséget, hogy lehet, hogy ez a lehetőség, amit ismerek, rajtad is segíthet. Amikor ő igényli, és kíváncsi arra, hogy mi ez a lehetőség, és bemutattuk neki a lehetőséget, ezt követi a követő beszélgetés, melynek nem az a célja, hogy a másik belépjen, hanem a másik, aki akarva-akaratlanul döntési helyzetben van. Az ő számára a legjobb döntést hozza meg. Ehhez kell hozzásegíteni! Lehet, hogy az számára a legjobb, hogy abszolút nem tart semmilyen kapcsolatot a hálózattal. Lehet, hogy csak a termék érdekli és semmi más. Lehet, hogy annyira távol akarja tartani magát a hálózattól, hogy még fogyasztóként sem kapcsolódik. Lehet, hogy az a legjobb lehetősége, hogy fogyasztóként rákapcsolódjék, és ha úgy dönt, hogy hálózatot épít, akkor ajánljuk fel a segítségünket, ami annyit jelent, hogy mindent megteszek érted, de helyetted semmit sem tehetek! Végig a szponzori munkánk során tisztelni a Szabadságát: azt, hogy abbahagyja, azt hogy lelassul, azt, hogy elkezdi, azt, hogy gyorsan teszi, bármit tesz. Ahogy célt nem adhatunk senkinek, úgy senki helyett nem csinálhatunk semmit, de érte mindent megtehetünk.

A másik Szabadságának a tiszteletben tartását egy érdekes erényként fogalmazzák meg ez pedig a türelem.

A legnagyobb nevű druszám, a …Pál, aki maga egy elképesztően agresszív, rendkívül művelt zsidó ember volt, farizeus, akivel Damaszkusz kapuja előtt fordult egyet a világ, és vitte szét Kis-Ázsiába, Görögországba és Rómába az örömhírt. Leveleket írt azokhoz a kis közösségekhez, amelyeket ő alapított. Korinthoszban volt egy kis közösség, és mint minden közösség, tele volt széthúzással, értetlenséggel és a druszám írt nekik egy levelet és ebben adott egy receptet. Ez a világirodalomba úgy vonult be, mint a Szeretet Himnusz. Itt Pál arról beszél az első szakaszban, hogy tehetek én bármit, ha nincs mögötte az odaadottságom, nem ér semmit. És utána felsorolja a szeretet jellemzőit, atribútumait és nagyon érdemes odafigyelni, hogy mit említ meg legelőször. Így fogalmaz: “A szeretet türelmes”.

Mit jelent a türelem? Jelenti azt, hogy elfogadom a másikat annak, és olyannak, amilyen. Ez egyet jelent abban, hogy Szabadnak tekintem a másikat!

Nagy titkot árulok el: Ha annak tekintem, ha nem, Szabad!

A másik Szabadságát tisztelni, gyötrelmet jelent a számunkra. Ugyanis elég sokszor csalódunk a másikban.

Mit jelent csalódni? Csalódni annyit jelent, hogy a másik nem olyan, vagy nem azt csinálja, amit én gondoltam, hogy kellene, hogy legyen. Vagy én gondoltam, hogy azt kellene csinálnia, és nem azt csinálja.

Egyet tudhatunk, hogy akiben mi csalódunk, azt az embert mi soha nem szerettünk. Lehet, hogy nagyon keményen hangzik, de szeretni egyet jelent a másik teljes elfogadásával!

Mi sosem a másikban csalódunk, hisz bárki bármit tesz, Ő teszi! Mi abban a képben csalódtunk, amit a másikról alkottunk! A csalódás létezésünk és kapcsolatrendszereink nagy kegyelme, mert amikor csalódunk a másikban, nem történik semmi más, mint hogy a másik most éppen nem annak megfelelően viselkedik, mint amit mi elvártunk tőle. Amikor mi elvárunk a másiktól bármit, akkor a másik igyekszik megfelelni a mi elvárásunknak. Fölveszi a mi elvárásunknak megfelelő maszkot és jelmezt. És igyekszik a mi elvárásunk szerepkönyvének megfelelően viselkedni. De nem mindig sikerül, és hibázik, és lehull róla a szereprongy és a maszk, és ott áll dermedt ijedtséggel, hogy most mi lesz? Ekkor szoktuk kirúgni! Mert nekünk – ez nagyon megrendítő – nem a másik kell, hanem a másik által eljátszott szerep.

Azért nagy kegyelem csalódni, mert ilyenkor pillanthatjuk meg őt maszk és szerep nélkül. Ekkor már végre őt fogadhatom el! Addig könnyű, amíg megfelel!

A másik Szabadságát tiszteletben tartani más szóval úgy is megfogalmazhatjuk, hogy szeretjük a másikat. Nem tudom, hogy melyik nehezebb a Szabadságban, a másik Szabadságát tisztelni, vagy önmagunkat Szabadnak tekinteni. Egyformán nehéz mind a kettő.

Mit jelent Szabadnak lenni? Hogy azt csinálok, amit akarok! Nem mindegy, hogy mit akarok! Számtalanszor döntök úgy, hogy mást szerettem volna dönteni. Hányszor döntöttünk úgy, amely ellenkezett a mi belső késztetésünkre.

Pl. Miért nem ettem meg azt finom falatot, inkább odaadtam a gyereknek? Vagy: Átadtam a helyemet egy másik embernek, pedig én is fáradt voltam stb.

A Szabadság nem azt jelenti, hogy feltétlen a belső késztetéseimnek tegyek eleget! A Szabadság az, hogy az általam itt és most meglátott jót döntsem! Mi az, ami minket akadályoz az általunk meglátott jó döntésben?

Az emberek az egyén Szabadságát leginkább a közvéleménye korlátozza.

Most sem arra gondolok, hogy hányszor nem tettem meg rossz dolgot, mert hogy mit szólnak hozzá, ennél sokkal tragikusabb, hogy amikor a jót nem teszem, mert mit szólnak hozzá!

Aki itt ül, és az a puszta tény, hogy itt ül, az annyit jelent, hogy mert dönteni a Szabadsága mellett. Mert mit szólnak ahhoz, hogy valaki hálózatot épít? Csak gondoljunk arra, hogy mi mit szóltunk erről néhány évvel, néhány héttel vagy néhány nappal ezelőtt. A vélemény.

Kalocsán jó néhány anya van, aki megölte az újszülött gyermekét. Nem azért ölte meg, mert ez lett volna az ő belső késztetése. NEM! Ők ebbe belehaltak! Hanem a “mit szólnak hozzá?” és kik ítélik el, azok, akik miatt és a véleménytől félve tették meg ezt a lépést. Hányszor öljük meg saját belső lelki gyermekeinket, azt a kis létcsodát, amelyik megszületik a lelkünkben, azért, mert “mit szólnak hozzá”. És ilyenkor mi is meghalunk egy kicsit. Ezt úgy szokták mondani, amikor nem önmagam vagyok! Amikor a mások véleményének a rabja vagyok!

A Szabadság ellentéte a rabság! Bennünket soha senki nem tesz rabbá, mi magunkat tesszük azzá.

Miért a Szabadság iskolája a hálózatépítés? Sőt a hálózatépítés minden fázisa szabadabbá tesz minket. Miért? Mert a döntésünket követően, amikor kimozdultunk abból a komfortzónából, amikor megtettük azt a lépést, hogy elkezdtünk hálózatot építeni, ekkor átléptünk egy korlátot. Átléptük mások véleményének a korlátját, de mindenki saját előítéletének a korlátját.

A hálózat mindannyiunk előtt egy olyan tükröt tart, amelyben a nem ismert önmagunkat pillanthatjuk meg. Ez a kép sokszor elszomorító. Én a magam részéről azt hittem, hogy nekem nincs előítéletem! Amióta hálózatot építek, mással sem találkozom, csak az előítéleteimmel. Ahhoz, hogy egyáltalán tovább lépjek a hálózatba, ahhoz mindig egy-egy korlátot kell felismernem és átlépnem. És ahogy Telkes J. mondja, a hálózat egy olyan csoda, hogy ha túllépem az én belső korlátomat, még meg is jutalmaz érte, még pénzt is ad érte!

Amikor megreked az ember, mindig egy korlátba ütközik és az a korlát csak bennünk van, nem másban!

A hálózat annyira valóságos, hogy nem engedi meg, nem teszi lehetővé a hárítást. A legkedvesebb alapállásunkat!

Van egy könyv-gyűjtemény, az a címe, hogy Könyvek. Görögül a könyv bibloszt jelent, ennek a többes száma a biblia. Ennek a legelső könyvében, amely az eredetek könyve, a Genezis, ott két elemzéstörténet van. Az ősi és a nagyon bájos, a paradicsomi történet. Közel-keleti a sztori, amikor az öreg isten elmegy sétálni a kertjébe, amikor felkel az alkonyi szél. Tudjuk, hogy délután csak az ördög nem alszik és elmegy, amikor felkel az alkonyi szél és keresi Ádámot és Évát. Ádám hol vagy? – Sehol nem látja őket. És látja, hogy az egyik bokor levelei jobban rezegnek, mint ahogy az alkonyi szél indokolná. Odamegy az öreg isten, megáll a bokor előtt (tiszteli a másik Szabadságát), áll, és amikor előbújnak Ádámék: “Hogy néztek ki? Mi az ott? “ – Hát a fügefalevél! - Miért van ott a fügefalevél? – Mert hogy meztelenek vagyunk! – Honnan tudjátok, hogy meztelenek vagytok? Ettetek a fa gyümölcséről? – Igen, mondta Ádám, ettem a fa gyümölcséből, de az Éva volt, aki rávett! Évára néz. – Igen, ettem a fa gyümölcséből, s megetettem Ádámot, de a kígyó volt, aki rávett. A kígyó már csak sziszegni tudott!

Alapállás a hárítás! Nem engedi a hálózat a hárítást! A sikertelen vagy eredménytelen munka, az nem a másiknak, csak nekem köszönhető. Nem azért, mert a másik nem érti vagy értetlen! Senkire nem foghatok semmit, de akár meddig jutok el, azt senki másnak nem köszönhetem, csak magamnak! Nem akarok hálátlan lenni, nagyon hálás vagyok a szponzoromnak, Telkes Józsefnek, de a szponzornak az a dolga, hogy segítsen! Mint a szülőnek a gyermekét nevelni. És az a sülő még nem tudja azt, mit jelent szülőnek lenni, ha ő ezért hálát vár a gyermekeitől. Az a szülő, aki hálát vár a gyermekeitől, az a szülő nem szerette és most sem szereti a gyermekét. A szeretet az nem biznisz, nem hoci-nesze, A SZERETET INGYENES ODAADOTTSÁG! Viszonzásvárás nélküli odaadottság! Mit adok oda? Önmagamat! A mindent! Ez viszonozhatatlan. Mindaz, amit a szponzoromtól kaptam, adom tovább az általam segítetteknek, és ők majd tovább fogják adni.

Mit jelent Szabadnak lenni? Borzasztó. Mire neveltek minket? Az engedelmességre. A közösség érdekeinek való engedelmességre. A közösség választott vagy nem választott vezetőjének való engedelmességre.

A hálózatban nem kell engedelmeskedni! Már csak azért sem, mert semmiféle parancsot nem kap az ember. Itt tanácsot kap!

A létezésnek vannak törvényei és ezek a törvények megfellebbezhetetlenek. Feldobom a követ, alá áll, fejbe vág. Ha nem tartom meg a törvényt, a törvény érvényesül. Ha megtartom, akkor jó. Ugyan így van a hálózatépítésben.

A hálózat építésének a törvénye a Szabadság. Az ember törvénye. A hálózatépítés az emberekkel való tevékenység. Nem a termékekkel, az emberekkel. S ha az embereknek a Szabadságát nem tisztelem, akkor nem fog menni a hálózatépítés.

Mit jelent Szabadnak lenni? Hogy a Szabadságban csak egyetlen kényszer van, és ez a belső kényszer. Bennünket mindig sürgettek és itt most senki sem fog sürgetni. Mindig kényszeríttették valamire, itt senki nem fog kényszeríteni.

A Szabadság a kényszermentesség magányossága is. Itt csak önmagamat vehetem rá, hogy bármit tegyek. Ezért nagyon árvák vagyunk. A szponzorunktól nem sürgetést kapunk, csak annyit, hogy így lehet eredményesen csinálni, de azt csinálsz, amit akarsz.

Amióta hálózatban vagyok (1996. novembere óta), azóta az egyik legtisztább hálózatnak látom és tapasztalom meg a “Fogyasztói Csoportot”, azóta is egyre inkább organikusabbá válik, egyre inkább a másik Szabadságának a tisztelete hangsúlyozódik. Amit tanulunk a megközelítésnél, az a másik Szabadságának maradéktalan tisztelete.

A kérdezéstechnika

Hogy maradjon meg a Szabadságod? Nem magyarázom el, hanem kérdezek, hogy ő döbbenjen rá. Ha semmi mást nem csinálok, csak hallgatok, mi történik? A másik addig megfogalmazatlan, csak benne fájó problémát fogalmazza meg. S a megfogalmazhatatlannak pedig az elfogadása. Ha semmi mást nem csinálok, csak meghallgatjuk a másikat, megadtuk neki a legnagyobb segítséget.

Nagyon kedves munkatársam meghívta egy régi ismerősét, és 3 óráig hallgatta. Egy szót nem mondott a Rendszerről, és utána, akit meghívott, megfogta a kezét, és azt mondta: “kérlek, fogd meg a kezem, és ne engedd el.” Életében először találkozott olyan emberrel, aki meghallgatta őt. Belépett a hálózatba. Senki nem mondta neki! Soha, senki!

A Szabadság, az én Szabadságom csak úgy születhet meg, csak úgy érvényesülhet, ha tiszteletben tartom a másik Szabadságát. A kettő nem külön lépés, hanem ugyanaz az aktus. Ha én tisztelem a másik Szabadságát, ezáltal válok én is Szabaddá! Sokan arra gondolnak, hogy a Szabadság szétszórtság. NEM! A Szabadság fegyelem!

A piaristák 3 fogadalmat tesznek: szegénység, tisztaság, engedelmesség. Nagyon sok embertől hallottam azt, hogy lemondanak a Szabadságukról! Nem! Az engedelmesség a Szabadság legmagasztosabb szintű megélését jelenti. Ugyan úgy, mint a fegyelem is. Csak az fegyelmezetlen, aki nem Szabad. Rabja az ellenőrizetlen belső késztetéseknek. A fegyelmezett Szabadon dönt, a fegyelmezetlen döntésképtelen vagy alig dönt.

Amikor találkozunk a másik emberrel, egy kis segítséget, ha ajánlhatok: Figyeljek oda a benne ragyogó Szabadságára! Ez a Szabadság áthatja, és széppé teszi. Ha találkozom a másikkal, figyeljek oda a benne ragyogó Szabadságára és a benne ragyogó Szabadság jóvá teszi, mert ha nem látom a másikat szépnek, jónak, csak annyit jelent, hogy nem látom jól a másikat. Amikor a másikban ragyogó Szabadságot nézem, akkor fogom megtapasztalni a saját Szabadságomat is. Amit most mondtam, nagyon nehéz és nagyon súlyos és most csak egyet tudok ajánlani: tessék kipróbálni!

Mi mindig meg akarjuk változtatni a másikat, ez a szponzori munka legnagyobb félreértése. Már csak azért is, mert a másikat nem lehet megváltoztatni.

Az ember nem megváltoztatható, hanem megváltozik éppen azért, mert Szabad.

Felmerül a kérdés, adhatok-e segítséget a másiknak arra, hogy megváltozzék, azaz rádöbbenjen és elismerje a benne ragyogó Szabadságot.

Erre csak egy gyönyörű megfogalmazott receptet tudok mondani:

Pilinszki János: Átváltozás

Rossz voltam, s Te azt mondtad, jó vagyok.

Csúf, de Te gyönyörűnek láttál.

Végig hallgattad mindig, amit mondtam,

Halandóból így lettem hallhatatlan.

 

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?